SALSA to taniec łączący rytmy afrokubańskie i karaibskie. Styl nowojorski jakiego nauczysz się podczas tych lekcji nada Ci świadomości i koordynacji własnego ciała.
 Dynamizm i energetyczność tego tańca spowoduje oderwanie się od szarej rzeczywistości poprawiając samopoczucie.

Salsa New York Style on 2 to styl cross-body, czasem nazywany mambo on 2 lub salsą on 2. 
Taneczny styl stworzony w latach 70. przez Eddiego Torresa przez połączenie oryginalnego mambo z latin hustle i innymi stylami tańca takimi jak pachanga i boogaloo. Zmiana kierunku ruchu (czyli break) następuje na drugie uderzenie w takcie, stąd nazwa salsa na 2.

Poziom zaawansowania
  • dla początkujących
Instruktor
  • Barbara Materka (Barbra)

    Pasjonatka salsy i rytmów latynoskich. Założycielka Dance Atelier – miejsca, gdzie miłość do tańca i dobra zabawa króluje. Taniec odgrywa ogromną rolę w jej życiu. Spełnia się jako tancerka, instruktorka, choreografka a także animatorka.

    Od 7 roku życia tańczyła taniec nowoczesny w rodzinnym Sławnie. Gdy mając 19 lat przybyła do Trójmiasta, jednocześnie tańczyła taniec ludowy w zespole „Neptun” przy AWFiS w Gdańsku oraz trafiła do szkoły tańca Salsa Kings gdzie w latynoskich rytmach zakochała się bezgranicznie. Przez te lata bezustannie szkoli się podczas warsztatów, festiwali w Polsce i zagranicą, a także wyjeżdżając do Nowego Jorku czy Mediolanu i biorąc lekcje u Mistrzów Salsy Nowojorskiej tj. Adolfo Indacochea i Tania Cannarsa, Frankie Martinez, Franklin Diaz, Eddie Torres czy Juan Matos.

    Oprócz zwycięstw podczas Mistrzostw Polski Barbara uczestniczyła również w wielu projektach tanecznych. Tańczyła w spektaklu ROOTS w choreografii Przemysława Wereszczyńskiego występując w teatrach w całej Polsce. Wielokrotnie występowała również na scenach w Polsce, Paryżu, Wiedniu, Rydze, Berlinie i innych.

    Do listy tanecznych sukcesów należy dopisać udział w Półfinale 9 edycji programu MAM TALENT produkcji TVN.