Barbara Materka (Barbra)

Pasjonatka salsy i rytmów latynoskich. Założycielka Dance Atelier – miejsca, gdzie miłość do tańca i dobra zabawa króluje. Taniec odgrywa ogromną rolę w jej życiu. Spełnia się jako tancerka, instruktorka, choreografka a także animatorka.
Od 7 roku życia tańczyła taniec nowoczesny w rodzinnym Sławnie. Gdy mając 19 lat przybyła do Trójmiasta, jednocześnie tańczyła taniec ludowy w zespole „Neptun” przy AWFiS w Gdańsku oraz trafiła do szkoły tańca Salsa Kings gdzie w latynoskich rytmach zakochała się bezgranicznie. Przez te lata bezustannie szkoli się podczas warsztatów, festiwali w Polsce i zagranicą, a także wyjeżdżając do Nowego Jorku czy Mediolanu i biorąc lekcje u Mistrzów Salsy Nowojorskiej tj. Adolfo Indacochea i Tania Cannarsa, Frankie Martinez, Franklin Diaz, Eddie Torres czy Juan Matos.
Oprócz zwycięstw podczas Mistrzostw Polski Barbara uczestniczyła również w wielu projektach tanecznych. Tańczyła w spektaklu ROOTS w choreografii Przemysława Wereszczyńskiego występując w teatrach w całej Polsce. Wielokrotnie występowała również na scenach w Polsce, Paryżu, Wiedniu, Rydze, Berlinie i innych.
W szkole oddaje całą siebie, dając swoim kursantom zarówno ogrom wiedzy i cały czas to nowych informacji, przekazując ją całą sobą, jak i sprawiając, że ludzie czują się jak na dobrej imprezie.

Sylwetka instruktora

 1. /Moja pasja do tańca/... rozkwita we mnie niczym wschodzące słońce w pogodny, letni poranek, dając energię na każdy, nawet pochmurny dzień.
 2. /Pierwsze kroki/... taneczne stawiałam w rodzinnym mieście, sławieńskim Domu Kultury.
 3. /Taniec to dla mnie/... coś więcej niż pasja. To miłość! Szacunek! Pot i łzy szczęścia! Radość ciała i pokora umysłu!
 4. /Kluczem do sukcesu instruktora jest/... optymizm, pracowitość, szczerość i radość z kursantów podążających za moimi krokami.
 5. /Doceniam/... każdą życiową lekcję, która ukształtowała moją osobowość.
 6. /W życiu kieruje się/... intuicją, która nigdy mnie jeszcze nie zawiodła. Jak każda emocjonalna kobieta wierzę w przeznaczenie oraz dobro drugiego człowieka.
 7. /Mój ulubiony kolor/... hmm nie mogę się zdecydować, gdyż lubię dzikie khaki, które odzwierciedla moją szaloną duszę, ale jednocześnie utożsamiam się bardzo z witaminową, energetyczną bombą z nutą soczystej i kwaśnej pomarańczy.
 8. /Mój znak zodiaku/... to poważny tylko z wyglądu, pogodny kociak ukryty w ciele dominatora, pazury pokazujący tylko broniąc swojego terytorium i stada.
 9. /Cytat/... pięknie ujęte sedno przez jednego z moich instruktorów: „Kluczem do sukcesu instruktora jest obserwowanie swoich uczniów, a nie tylko własnego odbicia w lustrze.”
 10. /Podziwiam/... ludzi walczących o swoje marzenia.
 11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... hmm to już się wydarzyło ☺ Moim marzeniem było wypicie kawy z Adolfo i Tanią, dlatego uważajcie o czym marzycie, bo marzenia się spełniają! ☺