• ZAJĘCIA DLA PAR I SINGLI 

 

RUEDA DE CASINO – styl taneczny, który został zapoczątkowany w latach 60 w Hawanie na Kubie. To nic innego jak Salsa Kubańska tańczona przez co najmniej dwie pary (ale może być ich nawet kilkadziesiąt!) ustawione względem siebie tak, aby tworzyły koło. Każda Rueda ma swojego Cantadora – czyli lidera, który wykrzykując nazwy figur wskazuje grupie, co należy zatańczyć w danym momencie. Istnieje kilkaset kombinacji i wciąż tworzone są nowe. Muzyka, do której tańczy się Ruedę jest bardzo żywa i energiczna. Każdy, kto spróbował wie, że to świetna zabawa, która uzależnia!

 

POZIOMY ZAAWANSOWANIA:

P1 – dla rozpoczynających swoją przygodę z tańcem oraz dla zgłębiających podstawy oraz technikę kroków – bo technika to podstawa! Podczas zajęć kursanci poznają podstawy danego tańca, tzn. krok podstawowy, pierwsze kombinacje kroków i figur oraz bazowy bodymovement w salsie kubańskiej.
Kurs P1 dla par i singli trwa 8 tygodni!
P2 –dla tych, dla których podstawowe kroki to już za mało. Na zajęciach kursanci bazują na wcześniej poznanych podstawach danego tańca, pogłębiają swoją wiedzę na temat danego stylu, nabierają znacznej swobody ruchu.
P3 – podczas zajęć kursanci oprócz nauki nowych kroków i kombinacji tanecznych pogłębiają wiedzę na temat m.in. musicality, techniki, contact improvisation – czyli wszystko to, co pomoże uatrakcyjnić ich dotychczasowe umiejętności taneczne.
S – podczas zajęć kursanci uczą się choreografii na wysokim poziomie zaawansowania, poprawiają i pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności.

 

Instruktorzy