• ZAJĘCIA SOLO
 • ZAJĘCIA DLA PAR I SINGLI

 

BACHATA – to uczuciowy i zmysłowy taniec wywodzący się ze słonecznej i ciepłej Dominikany. Bachata wyróżnia się ogromną sensualnością i zmysłowością, ciesząc się coraz większą popularnością na całym świecie. Można go tańczyć nie tylko w parze, ale także i solo. Bachata to także muzyka, będąca nieodłącznym elementem tego tańca, wyróżniająca się dużą rytmicznością, prostym tekstem piosenek głównie o tematyce miłosnej. Bachatę dzielimy na dwa podstawowe style:

  • Dominicana –  tańczona tradycyjnym krokiem jak na Dominikanie, jest oryginalnym i pierwszym powstałym stylem tego tańca. Upodabnia się do latynoamerykańskich tańców, głównie cha-chy. Wyróżnia się szybkim tempem rozliczanym na cztery, skomplikowanymi krokami i różnymi charakterystycznymi figurami wykonywanymi w parach.
  • Sensual to najbardziej sensualna odmiana bachaty. Charakteryzuje się przede wszystkim ruchem całego ciała i niezwykłą bliskością partnerów, którzy stale utrzymują kontakt wzrokowy, a ich ciała wyglądają tak, jakby były jednością. Zadaniem partnera jest eksponowanie partnerki i prowadzenie jej w tańcu.

Bachata to nie tylko taniec i muzyka to także środek wyrażania wewnętrznej zmysłowości i ekspresji. Z całą pewnością skradnie serca tych, którzy cenią sobie style latynoamerykańskie i bliskość partnerów w tańcu.

 

POZIOMY ZAAWANSOWANIA:

 • P1 – dla rozpoczynających swoją przygodę z tańcem oraz dla zgłębiających podstawy oraz technikę kroków – bo technika to podstawa! Podczas zajęć kursanci poznają podstawy danego tańca, tzn. krok podstawowy, pierwsze kombinacje kroków i figur oraz bazowy bodymovement w bachacie.
  Kurs P1 dla par i singli trwa 8 tygodni!
 • P2 –dla tych, dla których podstawowe kroki to już za mało. Na zajęciach kursanci bazują na wcześniej poznanych podstawach danego tańca, pogłębiają swoją wiedzę na temat danego stylu, nabierają znacznej swobody ruchu.
 • P3 – podczas zajęć kursanci oprócz nauki nowych kroków i kombinacji tanecznych pogłębiają wiedzę na temat m.in. musicality, techniki fal, contact improvisation – czyli wszystko to, co pomoże uatrakcyjnić ich dotychczasowe umiejętności taneczne.
 • S – podczas zajęć kursanci uczą się choreografii na wysokim poziomie zaawansowania, poprawiają i pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności.

 

KOLEJNYM ETAPEM WTAJEMNICZENIA DLA SALSY SOLO SĄ:

 • BACHATA LADIES STYLING – to solowe zajęcia dla kobiet, które swobodnie czują się w zaawansowanych bachatowych kombinacjach kroków oraz pragną rozwinąć naturalność i kobiecość w tańcu. Podczas zajęć pracujemy nad wykorzystaniem całego ciała, ruchem rąk i bioder, aby uzyskać więcej pewności siebie i poprawić świadomość ciała.
 • BACHATA MAN STYLING – to zajęcia dla mężczyzn, którzy chcieliby poprawić swoje umiejętności solowe i nabrać więcej pewności siebie w tańcu. Na zajęciach poznamy krótkie, ale intensywne choreografie oraz patenty na to, jak je wykorzystać tańcząc w parze.
 • BACHATA FOOTWORK  to zajęcia solowe, dla osób chcących budować dynamikę kroków i bachatowych kombinacji. Na zajęciach skupimy się głównie na pracy stóp, ale także na bodymovemencie całego ciała, budując świadomość ruchu i zyskując większą swobodę w tańcu.

 

Instruktorzy