Czym jest bachata?

BACHATA to najbardziej zmysłowy taniec pochodzący z Dominikany. Wyróżnia się prostotą kroków i spokojniejszą muzyką. Domeną bachatowych utworów są emocje przekazywane głównie w języku hiszpańskim. Spośród innych tańców karaibskich bachatę wyróżnia niezwykła zmysłowość i charakterystyczny ruch bioder połączony z tempem muzyki.

Poziom zaawansowania
  • dla początkujących
Instruktor
  • Ewelina Grablowska (Evela)

    Ewelina zauroczyła się tańcem mając 16 lat i to właśnie hip-hop oraz street dance ją początkowo pochłonęły. Pierwszych kroków uczyła się w słupskiej szkole tańca Balance Dance Studio, a następnie w lubelskim Underground Dance Studio. Jednak, gdy rozpoczęła studia fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, trafiła na zajęcia salsy on2 w gdyńskiej szkole The Salsa Kings. To właśnie tam, już po pierwszych zajęciach wiedziała, że odnalazła swoją drogę taneczną.
    Taniec latynoski pozwolił odkryć jej kobiecość i pewność siebie. Salsę pokochała jako pierwszą, jednak to Bachata zawirowała jej życie na długo.

    Uczestniczy w wielu warsztatach tanecznych oraz festiwalach tj.: Bachaturo, Warsaw Bachata Meet Up, Bachata Stars, Be Fit and Sensual by Korke y Judith, Bachata Libre, Warsaw Salsa Spring Break, Latin Soul Festiwal. W przeciągu 3 lat szkoliła się u znanych międzynarodowych instruktorów tj.: Korke y Judith, Frank Santos, Amneris Martinez, Gabor y Ana, Pablo y Raquel, Marco y Sara, Adolfo y Tania i wielu polskich gwiazd tanecznych. Bierze udział w miedzynarodowych konkursach tanecznych tj.: Jack and Chill czy Warsaw Bachata Social Competition. Trafiła do bachatowej formacji “Gatitas “ pod okiem Agaty Leśniewskiej, kizombowej formacji “The Rockets” by Adriana Stachowicz oraz ostatecznie do salsowej formacji “Salsitas” Barbary Materki, w której jest do dziś. Występowała na licznych wydarzeniach w Trójmieście i w Polsce.

    W tańcu ceni ekspresję, wolność, wyrażanie emocji oraz bycie sobą. Gdy tańczy, nie liczy czasu i daje się ponieść chwili wraz z kursantami.