Maciej Jarzębski

Latynoskie serce w polskim ciele? Si! Serce Maćka zaczęło bić w rytmie kizomby, kiedy mieszkał w Meksyku. Przygodę z tańcem zaczynał na parkietach kubańskich klubów salsowych, po jakimś czasie spróbował bachaty, żeby ostatecznie zakochać się kizombie.

Swoje umiejętności rozwijał wraz z grupą choreograficzną „Kizomba Mexico”. Występował na festiwalach i konkursach – zdobył drugie miejsce w kizombowych mistrzostwach kraju. Wiedział już wtedy, że urbankizz to jego taneczna przyszłość.

Mieszkajac w Londynie miał niepowtarzalną okazję rozwijania swoich umiejętności, bowiem w tak wielkim mieście nie brakuje zdolnych i ambitnych artystów. Ta podróż pozwoliła mu odkryć zupełnie inny wymiar tańca urbankizz i zmotywowała do eksperymentowania z tańcem.

Maciek regularnie uczestniczy w warsztatach i imprezach tanecznych – ucząc się i nauczając innych. Prowadzi zajęcia na festiwalach w Polsce i na zagranicznych festiwalach.

Jego wielką pasją są podróże – wszędzie gdzie jest stara się zawierać nowe przyjaźnie na parkietach i czerpać nowe, taneczne inspiracje!

Sylwetka instruktora

 1. /Moja pasja do tańca/... Zaczęła się, gdy przeprowadziłem się do Meksyku. Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one...
 2. /Pierwsze kroki/... Stawiałem na parkietach salsowych.
 3. /Taniec to dla mnie/... Zwierciadło duszy. Minuta tańca z partnerką więcej mi powie o jej charakterze i samopoczuciu, niż rozmowa.
 4. /Kluczem do sukcesu instruktora jest/... Zaangażowanie i poczucie humoru. W końcu na zajęciach może nie ma być krwi ale trochę potu i łez nie zaszkodzi (tych ze śmiechu)
 5. /Doceniam/... dobrą tequilę
 6. /W życiu kieruje się/... męską intuicją
 7. /Mój ulubiony kolor/... czarny i biały
 8. /Mój znak zodiaku/... uparty Byk
 9. /Cytat/... za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
 10. /Podziwiam/... Tych, którzy na każdym festiwalu po całej przetańczonej nocy, rano rześcy jak skowronek idą na zajęcia. Ja się czuję jakby mnie walec przejechał.
 11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... hciałabym wypić kawę z/ Kristoferem Mencakiem. Facet w dojrzałym wieku rzucił pracę za biurkiem i przebił się w trudnym świecie tańca.