Katarzyna Maślewska (Kate)

Taniec towarzyszył jej od najmłodszych lat, bo już od przedszkola. Potem tańczyła taniec towarzyski pod okiem Agnieszki Pomorskiej. Po pojawieniu się programu You Can Dance uświadomiła sobie, że taniec ma jeszcze wiele oblicz. Poznała je w jednej z gdańskich szkół i odkryła, że sprawiają jej wielką frajdę. W tej szkole wygrała też stypendium taneczne. Dzięki stypendium i udziale w wielu różnego rodzaju warsztatach miała możliwość rozwijania się w każdym stylu tanecznym, czego skutkiem była możliwość tańczenia w formacjach i uczestnictwo w wielu turniejach. Była członkiem formacji street dance, jazzowej i salsowej. Dodatkowo brała udział w spektaklu tanecznym pt. „KOBIETA KOLARŻ” (choreografia Magdaleny Wójcik).
Do dzisiaj korzysta z różnych technik tańca, ale to salsa jest na pierwszym miejscu. Jest członkiem formacji salsowych – Salsitas oraz Dave’s Dancers. Ciągle szkoli się u światowej klasy instruktorów uczestnicząc w warsztatach i festiwalach salsowych w Polsce i za granicą.

Sylwetka instruktora

 1. /Moja pasja do tańca/... pojawiła się w rozśpiewanym i roztańczonym przedszkolu :)
 2. /Pierwsze kroki/... stawiałam w w/w przedszkolu w zespole "17-tka".
 3. /Taniec to dla mnie/... przede wszytkim emocje, jakie ze sobą niesie, to wielkie szczęście i radość, że mogę się nim „bawić”, to odprężenie i relaks dla umysłu i lepsza kondycja dla ciała, to też piękny sposób interpretacji muzyki; NIE POTRAFIĘ BEZ NIEGO ŻYĆ...
 4. /Kluczem do sukcesu instruktora jest/... obserwowanie i słuchanie kursantów, przekazywanie wiedzy z cierpliwością i poczuciem humoru. ;)
 5. /Doceniam/... każdego trenera tańca, u którego miałam i mam okazję tańczyć…
 6. /W życiu kieruje się/... w pierwszej kolejności emocjami, ale potem rozum też się odzywa...
 7. /Mój ulubiony kolor/... wszystkie, ale w głębszym, mocniejszym odcieniu (np. kobalt, fuksja, bordo)
 8. /Mój znak zodiaku/... Lew
 9. /Cytat/... "Taniec jest jak napad na bank - liczy się każda sekunda" Twayla Tharp (tancerka, choreografka)
 10. /Podziwiam/... ludzi z pasją - zwłaszcza z taneczną oraz ... moją mamę :)
 11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... nie piję kawy :P