Ewelina Grablowska (Evela)

Ewelina zauroczyła się tańcem mając 16 lat i to właśnie hip-hop oraz street dance ją początkowo pochłonęły. Pierwszych kroków uczyła się w słupskiej szkole tańca Balance Dance Studio, a następnie w lubelskim Underground Dance Studio. Jednak, gdy rozpoczęła studia fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, trafiła na zajęcia salsy on2 w gdyńskiej szkole The Salsa Kings. To właśnie tam, już po pierwszych zajęciach wiedziała, że odnalazła swoją drogę taneczną.
Taniec latynoski pozwolił odkryć jej kobiecość i pewność siebie. Salsę pokochała jako pierwszą, jednak to Bachata zawirowała jej życie na długo.

Uczestniczy w wielu warsztatach tanecznych oraz festiwalach tj.: Bachaturo, Warsaw Bachata Meet Up, Bachata Stars, Be Fit and Sensual by Korke y Judith, Bachata Libre, Warsaw Salsa Spring Break, Latin Soul Festiwal. W przeciągu 3 lat szkoliła się u znanych międzynarodowych instruktorów tj.: Korke y Judith, Frank Santos, Amneris Martinez, Gabor y Ana, Pablo y Raquel, Marco y Sara, Adolfo y Tania i wielu polskich gwiazd tanecznych. Bierze udział w miedzynarodowych konkursach tanecznych tj.: Jack and Chill czy Warsaw Bachata Social Competition. Trafiła do bachatowej formacji “Gatitas “ pod okiem Agaty Leśniewskiej, kizombowej formacji “The Rockets” by Adriana Stachowicz oraz ostatecznie do salsowej formacji “Salsitas” Barbary Materki, w której jest do dziś. Występowała na licznych wydarzeniach w Trójmieście i w Polsce.
W tańcu ceni ekspresję, wolność, wyrażanie emocji oraz bycie sobą. Gdy tańczy, nie liczy czasu i daje się ponieść chwili wraz z kursantami.

Sylwetka instruktora

 1. /Moja pasja do tańca/... daje mi siłę na każdy kolejny dzień życia i pozwala zarażać innych ludzi…
 2. /Pierwsze kroki/... przy bitach hip-hopu w BDS
 3. /Taniec to dla mnie/... odkrywanie nowych wymiarów bez utraty kontaktu z ciałem
 4. /Kluczem do sukcesu instruktora jest/... zaangażowanie, pokora, ciężka praca, pogoda ducha i radość na widok swoich kursantów
 5. /Doceniam/... Cenne rady i pomoc w realizowaniu marzeń
 6. /W życiu kieruje się/... pozytywnym nastawieniem :)
 7. /Mój ulubiony kolor/... hiszpańska czerwień
 8. /Mój znak zodiaku/... szalony Bliźniaczek
 9. /Cytat/... W tańcu możesz pozwolić sobie na luksus bycia sobą” Paulo Coelho
 10. /Podziwiam/... ludzi z pasją
 11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... Danielem i Desiree :)