Alicja Krzyżanowska (Alicia)

Alicja rozpoczęła naukę tańca klasycznego w wieku 4 lat w Pałacu Młodzieży. Następnie dołączyła do zespołu tańca współczesnego prowadzonego przez panią Beatę Rewolińską i tam kształciła swój warsztat taneczny przez następne 10 lat.
Nie sposób nie wspomnieć także o wielkiej pasji Alicji do łyżwiarstwa figurowego, które trenowała amatorsko pod okiem gdańskich i toruńskich trenerów. Taniec wcale nie musi ograniczać się do parkietu; tańczyć, skakać, kręcić piruety można także na łyżwach.
Miłość do tańców latynoskich pojawiła się podczas półrocznej wymiany studenckiej w Hiszpanii, gdzie uczestniczyła w zajęciach z salsy kubańskiej i bachaty. Tam poznała wspaniałych hiszpańskich przyjaciół, którzy zabrali ją na imprezę taneczną połączoną z lekcjami tańca (Supersalseros). Wchodząc do klubu tanecznego poczuła się jak na planie dirty dancing i od tego momentu była już tam stałym bywalcem.
Po powrocie do Polski Alicja rozpoczęła naukę z salsy on 2. Zafascynowana energią instruktorów, trudnością techniki i interakcją między partnerami stała się stałą uczestniczką zajęć, warsztatów i imprez tanecznych.

Sylwetka instruktora

 1. /Moja pasja do tańca/... sprawia, że każdego dnia budzi się we mnie mnóstwo pozytywnej energii
 2. /Pierwsze kroki/... przy drążku baletowym w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy
 3. /Taniec to dla mnie/... piękna historia, której nie trzeba opowiadać na głos, ale zdecydowanie warto być jej bohaterem
 4. /Kluczem do sukcesu instruktora jest/... interakcja z grupą, pasja oraz ciągły rozwój
 5. /Doceniam/... każdy szczery uśmiech, jaki otrzymuję od innych
 6. /W życiu kieruje się/... rozsądkiem
 7. /Mój ulubiony kolor/... granatowy
 8. /Mój znak zodiaku/... baran
 9. /Cytat/... Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz
 10. /Podziwiam/... którzy wiedzą, czego chcą i do tego dążą
 11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... Tessa Virtue i Scott Moir